MALI POZNANIACY POZNAJĄ SWÓJ POWIAT

Nowości w galerii

Najnowsze filmy

Programy

logo mistrzowie2

 

logo maly mistrz

Innowacje

MALI POZNANIACY POZNAJĄ SWÓJ POWIAT

logo powiatu poznanskiegoW środę 14 czerwca wybraliśmy się na całodzienną wycieczkę. Naszym celem było poznanie Puszczy Zielonki oraz atrakcji w Owińskach. Na początku czekała na nas ścieżka edukacyjna, na której w grupach rozwiązywaliśmy zadania o lesie.

Zdobyliśmy Dziewiczą Górę, a na niej weszliśmy (po 172 schodach) na wieżę, z której podziwialiśmy widok. Z daleka widać było nawet stadion przy ulicy Bułgarskiej!

Potem nadeszła pora na ognisko. Była pomidorówka, kiełbaski, soki i chleb. Później ruszyliśmy do Owińsk. Obejrzeliśmy piękny ogród, którym opiekują się dzieci z ośrodka dla niewidomych. Na końcu była najlepsza atrakcja – Park Orientacji Przestrzennej. Były w nim świetne place zabaw, trampoliny, ściany wspinaczkowe, labirynty, karuzele, tory przeszkód. Dwie godziny minęły bardzo szybko. Na końcu w nagrodę za swoje wykonane zadania dostaliśmy od Ducha Lasu nagrodę – spinery dla wszystkich!
To była fantastyczna wycieczka. Polecamy te miejsca wszystkim, którzy chcą lepiej poznać okolice Poznania! Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pomagali w zorganizowaniu wyprawy.

Dzieci z klasy 2 c z wychowawczynią

Obszerna fotorelacja jest na stronie tutaj 

 

Udostępnij

Udział w akcjach

Partnerzy