Kodowanie w naszej szkole

Nowości w galerii

Najnowsze filmy

Programy

logo mistrzowie2

 

logo maly mistrz

Innowacje

Kodowanie w naszej szkole

2016 12 01 kodowanie w naszej szkole 06 20161215 1852598190Nasza szkoła kolejny już rok bierze udział w programie Mistrzowie Kodowania. W tym roku nauczyciele Hanna Strzelecka, Natalia Piekutowska i Jan Olebiński wprowadzili innowację pedagogiczną, w ramach której odbywają się zajęcia komputerowe dla uczniów naszej szkoły.


Podczas zajęć dzieci uczą się programowania w różnych językach blokowych tj. Scratch Junior, Scratch, Baltie lub bez użycia komputera/tabletu czy innego urządzenia cyfrowego. Wykorzystywać będą także roboty Dash i Dot, które rozwijają kluczowe w naszych czasach umiejętności: logicznego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów, kreatywnego podejścia, precyzyjnego prezentowania swoich myśli, współpracy i podstaw języka angielskiego (nauka poprzez zabawę).
W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie w ramach międzynarodowej akcji Godziny Kodowania rozwiązywali ciekawe zadania, a przede wszystkim dobrze się bawili.

Natalia Piekutowska

 

Udostępnij

Udział w akcjach

Partnerzy