Pozostałe projekty

Nowości w galerii

Najnowsze filmy

Programy

logo mistrzowie2

 

logo maly mistrz

Innowacje

SZKOŁA WSPÓŁPRACY - EFEKTY

szkola wspolpracy logoEfektem naszego udziału w projekcie "Szkoła Współpracy. Rodzice – Nauczyciele – Uczniowie" jest zagospodarowanie korytarzy na pierwszym i drugim piętrze poprzez organizację strefy RELAKSU – gdzie można nieco odpocząć po jakże ciężkim czasie lekcji oraz strefy KREATYWNOŚCI – gdzie można trochę poszaleć.

Czytaj więcej...

Razem z TMMP - „Wiem coś więcej o Poznaniu"

logo tmmpPo raz kolejny uczniowie naszej szkoły (SP nr 74 w Poznaniu) byli uczestnikami Warsztatów Historycznych, które zostały zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania jako realizacja zadania publicznego pt.: „Wiem coś więcej o Poznaniu". Projekt rozpoczął się w ubiegłym roku szkolnym, a zakończy w grudniu tego roku. Uczniowie klasy 1c, a obecnie 2c wraz z wychowawczynią uczestniczyli w czterech warsztatach – wycieczkach: po Cytadeli, Aquanecie, Galerii Malarstwa i Rzeźby oraz tramwajem po Poznaniu.

Czytaj więcej...

Szkoła współpracy - działania

szkola wspolpracy logo

Lubimy Współpracę

Nasza szkoła SP 74 od zeszłego roku bierze udział w projekcie ,,Szkoła Współpracy – rodzice i uczniowie kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły".

Czytaj więcej...

Krokus

projektkrokusJuż drugi rok – z inicjatywy p. Anny Bielawskiej - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 74 biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym – KROKUS – organizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście.

Czytaj więcej...

Pamiętamy! Powstanie Wielkopolskie 1918/1919-2018/2019

pamietamy

Celem projektu jest utrwalenie pamięci o Powstaniu Wielkopolskim. Organizatorem jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu we współpracy z Instytutem Historii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Towarzystwem Pamięci Powstania Wielkopolskiego.
W ramach projektu organizowany jest corocznie Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. 

Czytaj więcej...

Wielkoduchy

wielkoduchy

WIELKODUCHY to powstały z myślą o najmłodszych projekt, mający na celu szerzenie idei wolontariatu. Pomysł na projekt jest wynikiem doświadczenia członków i sympatyków Stowarzyszenia CREO, którzy pracując na rzecz wspierania aktywności i promocji wolontariatu dostrzegli ogromną potrzebę angażowania najmłodszych w zwiększenie aktywności społecznej i budowanie odpowiedzialności obywatelskiej. Informacje o projekcie.

Czytaj więcej...

Uczymy się razem żyć

dzieciaki-z-podworka

 

„Uczmy się razem żyć – edukacja dla integracji dzieci niepełnosprawnych w szkołach ogólnodostępnych" to kampania edukacyjna, której celem jest popularyzacja edukacji włączającej w naszym kraju. Organizatorem tego projektu jest Wielkopolskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych (WIFOON).

Czytaj więcej...

Nie bój żaby - podsumowanie projektu

frog„Nie bój żaby" to projekt mający na celu podniesienie świadomości mieszkańców terenów zurbanizowanych na temat płazów występujących w ich bezpośrednim sąsiedztwie, poznanie zagrożeń, które dotykają płazy oraz sposobów ochrony tej grupy zwierząt. Organizatorem jest Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła", który poprzez aktywną edukację ekologiczną zwiększa stopień świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Czytaj więcej...

Jutropera

jutropera"J U T R O P E R A" to projekt edukacyjny dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych realizowany w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Podstawowym założeniem programu jest włączenie dzieci, będących na różnych etapach nauczania, w realizację i świadomy odbior opery.

Czytaj więcej...

Jak to dawniej bywało

jak-to-dawniej-bywaloProjekt opracowany przez nauczycieli naszej szkoły, mający na celu poznanie wybranych elementów kultury ludowej, dokumentującej dorobek kilku pokoleń mieszkańców wsi polskiej.

Czytaj więcej...

Udział w akcjach

Partnerzy