Szkoła Podstawowa nr 74 im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu

Nowości w galerii

Najnowsze filmy

Programy

logo mistrzowie2

 

logo maly mistrz

Innowacje

Kulturowe Walentynki 2016 - fotorelacja

2016 02 19 kulturowe walentynki fotorelacja 1 13 20160221 1505865967Kulturowe Walentynki... ?!!!

Wielki sukces nas wszystkich: uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Myślę, że wszyscy jeszcze wspominamy to wspaniałe wydarzenie. 

Register to read more...

Zawodowe Walentynki 2015 - wspomnienia uczestniczki

2015-02-13 zawodowe walentynki 54 20150213 1351852496Zgodnie z kilkuletnią tradycją na w Święto Zakochanych wyznajemy miłość... nauce. 13 lutego 2015 roku, czyli w piątek przed feriami zimowymi, było w szkole spore zamieszanie.

Register to read more...

Naukowe Walentynki 2012 - Euro Walentynki

W naszej szkole w piątek 9 marca odbyły się naukowe Euro Walentynki. Każda klasa reprezentowała inne państwo biorące udział w mistrzostwach EURO 2012. Oto nasze wybrane wrażenia.

Justynka: Ciekawych, śmiesznych informacji dowiedziałam się o Grecji. W Hiszpanii razem z Adą tańczyłyśmy flamenco. Pani Jadwiga Kulińska narysowała mój portret.

Dominik: Najbardziej na Euro Walentynkach podobało mi się Euro Niebo. Dowiedziałem się, że 5 czerwca o godz. 6.00 będzie niesamowite zdarzenie.

Register to read more...

Naukowe Walentynki 2011

18 lutego 2011r. już po raz drugi w naszej szkole odbyły się Naukowe Walentynki. Wzorem ubiegłego roku każdy, kto chciał wzbogacić swoją wiedzę i miło spędzić czas, mógł odwiedzić naszą SP 74 przy ulicy Trybunalskiej.

Rada Rodziców wraz z Dyrekcją i nauczycielami przygotowała wykłady i warsztaty z różnych dziedzin. Było show fizyczno – chemiczne, bliskie spotkanie z chemią, przyrodą, archeologią, astronomią oraz robotyką. Spotkania z nauką były bardzo bliskie, ponieważ każdy, kto chciał mógł własnoręcznie sprawdzić co stanie się z zamrożoną różą albo z nadmuchanym balonem. Do tego celu był wykorzystywany ciekły azot. Wiele innych ciekawych doświadczeń odbywało się pod okiem pracowników Politechniki Poznańskiej oraz UAM im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Register to read more...

Naukowe Walentynki 2010

Rodzice swoim dzieciom!

Nauczyciele swoim uczniom!

Pomieszaj, potnij, przybij, przyklej, pomaluj i obserwuj jak to działa!!! Oto dewiza, która towarzyszyła uczniom Szkoły Podstawowej nr 74 im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu w dniu 19 lutego 2010 roku. Zapisał się on w pamięci naszych uczniów jako dzień odkryć, doświadczeń i badań naukowych, czyli NAUKOWE WALENTYNKI. Zaprosiliśmy wszystkich chętnych do magicznej podróży, która mamy nadzieję, zainspiruje naszych wychowanków do poszukiwania, odkrywania i działania. Rozumienia świata poprzez dociekanie prawd stawiania hipotez i sprawdzania ich w drodze dedukcji oraz eksperymentowania

„Życie jest zmianą, jeśli przestaniesz się zmieniać przestaniesz żyć".

Uczysz się mówić – mówiąc

Uczysz się chodzić – chodząc

Uczysz się grać – grając

Uczysz się pisać – pisząc

NAJLEPIEJ SIĘ UCZYSZ – ROBIĄC TO!

Register to read more...

Udział w akcjach

Partnerzy