Szkoła Podstawowa nr 74 im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu

Nowości w galerii

Najnowsze filmy

Programy

logo mistrzowie2

 

logo maly mistrz

Innowacje

Zakończenie roku szkolnego w klasie 1b - 2014

Na zakończenie pierwszego w życiu roku szkolnego przygotowaliśmy przedstawienie pt: „Tańcz i śpiewaj - zaczarowane piosenki". Na widowni byli rodzice.

Register to read more...

Lekcja muzyki - klasy 3a i 3b

20140531-lekcja-muzyki 001 20140531 2073276419W poniedziałek 19 maja klasy 3a i 3b wzięły udział w niecodziennej lekcji muzyki, a właściwie przedstawieniu operowym pt. „Opera warzywna".

Register to read more...

Powitanie wiosny klas 1 - 3

20140320-powitanie-wiosny-083 20140401 1708486534W czwartek 20 marca pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. W tym dniu przyszliśmy do szkoły kolorowo ubrani. Każda klasa inaczej. Wcześniej zrobiliśmy gaiki maiki oraz małe i duże marzanny.

Najpierw obeszliśmy dookoła szkołę. Potem zebraliśmy się na boisku i zaśpiewaliśmy piosenkę „Maszeruje wiosna". Na koniec przyszła pora na spalenie marzann.

Register to read more...

Klasa 2c w Radiu Merkury

20140313-radio-merkury-001 20140401 1532153063W czwartek 13 marca nasza klasa 2c wybrała się na wycieczkę do Radia Merkury. Pojechała z nami Pani Ritta oraz mama Franka Smolińskiego. Podróżowaliśmy autobusem, a że mieliśmy jeszcze trochę czasu wstąpiliśmy do parku Wilsona i na plac zabaw.

Register to read more...

Bezpieczne ferie

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, Straż Pożarną i WOPR. Klasy IV b i c wraz z opiekunami, w dniu 29 stycznia udały się do Kiekrza na imprezę pt. „Bezpieczny wypoczynek". Tam czekało na nas mnóstwo atrakcji.

Register to read more...

Bal karnawałowy klas I-III

20140116-bal-karnawalowy-1-3-006 20140211 1354438886W czwartek 16 stycznia mieliśmy karnawałowy bal przebierańców. Wyruszyliśmy w taneczną wyprawę dookoła świata! Muzyką kierował Pan Kapitan, a zabawy i konkursy prowadziły miłe Panie Przewodniczki.

Przebraliśmy się w stroje postaci z bajek, filmów, różnych krajów, a nawet planet. Tańczyliśmy przy najnowszych przebojach i znanych od dawna piosenkach.

Register to read more...

Niecodzienni goście

alogoOd 9 do 13 grudnia gościliśmy w naszej szkole czworo studentów, którzy brali udział w programie wymiany organizowanym przez organizację AIESEC. Swoją obecnością zaszczycili nas: Natália Crisitna Benício z Brazylii, Alina Morozovska z Ukrainy oraz Pranav Garg i Dakshitha (Daniel) Seneviratne z Nowej Zelandii.

Register to read more...

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

fort3

Żywa lekcja historii

12 listopada, w ramach obchodów kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości, klasy IV –VI naszej szkoły wybrały się na niecodzienną lekcję historii. Fort III ( początkowo zwany Graf-Kirchbach, Gröber, następnie noszący imię Józefa Niemojewskiego) to jeden z 18 fortów wchodzących w skład Twierdzy Poznań. Znajduje się na Malcie przy ul. Krańcowej.

Register to read more...

Pierwszy Miejski Konkurs "Nie bójmy się ratować"

ratowacCelem konkursu było popularyzowanie wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy, doskonalenie praktycznych umiejętności oraz kształtowanie prawidłowych reakcji i relacji wobec osób poszkodowanych.

Register to read more...

Klasa II c na Grobie Ofiar Fortu VII

W czwartek 31 października pojechaliśmy nad Rusałkę. Naszym celem był Grób Ofiar Fortu VII – miejsce straceń poznaniaków podczas II wojny światowej.

Tak jak w pierwszej klasie, zapaliliśmy znicze, położyliśmy kwiaty i zielone gałązki.

Register to read more...

Biegi przełajowe - Memoriał Bronisława Szyca

Dnia 16 października 2013 r. na poznańskiej Malcie, w okolicy Pomnika Harcerzy, odbyły się biegi przełajowe. Celem imprezy była popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci i młodzieży.

Register to read more...

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

 

Slajd1

Smerfne opowieści

smurfs„Dawno temu... a może całkiem niedawno? Bardzo daleko... a może całkiem blisko?
W każdym razie ja nie wiem dokładnie gdzie... Leży tajemnicza wioska, w której żyją smerfy. Obok wioski leży las, w którym mieszka zły czarownik Gargamel ze swym kocurem Klakierem..."

Register to read more...

I Plener Malarski

W sobotę (28 września) po raz pierwszy odbył się plener malarski pt: „Pożegnanie z latem".

Uczestnicząca w imprezie grupa to uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 74 w Poznaniu.

Organizatorami wydarzenia były nauczycielki Joanna Radziuk i Ewa Stelmaszyk.

Register to read more...

Rozpoczęcie roku szkolnego klas I

2 września uroczyście powitaliśmy pierwszoklasistów.

Register to read more...

Udział w akcjach

Partnerzy